SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Miért nem betegíti meg a gyerekeket a koronavírus?

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-02-13
Szakértők keresik a választ arra, mi okozza, hogy a koronavírus alig betegít meg gyerekeket.
Miért nem betegíti meg a gyerekeket a koronavírus?

Egyre terjed a koronavírus: kínai források szerint február 13-án Hujpej tartományban 33 693 embert ápolnak kórházban a betegséggel. Az intézményeket eddig 3441 személy hagyhatta el gyógyultan, a halálos áldozatok száma jelenleg 1310.

A betegek átlagéletkora 49-56 év, gyerekek pedig szinte nincsenek is közöttük. A Journal of the American Medical Association című szaklapban megjelent tanulmány szerint a gyerekek vagy el sem kapják a kórt, vagy olyan enyhe tüneteket okoz náluk, hogy el sem jutnak a diagnózisig.

Egyelőre nem tudják, mi okozza a jelenséget. Andrew Pavia, a Utah-i Egyetem szakértője szerint az egyik lehetséges magyarázat az, hogy a gyerekek velük született immunválasza még erősebb. Ez azt jelenti, hogy a kórt elkapják, de sokkal enyhébb lefolyású náluk, és nem gyűri le őket olyan mértékig, mint a felnőtteket.

Hasonló volt a helyzet a két korábbi vírus, a SARS és a MERS esetében is. Ugyanez a jelenség okozza, hogy a csecsemőkorból már kinőtt gyermekeket a felnőtteknél jóval kevésbé viseli meg az influenza, a bárányhimlőbe pedig 25-ször nagyobb eséllyel halnak bele a felnőttek, mint a gyerekek.

Az erősebb immunrendszer oka az, hogy a gyerekek légzőszervei még egészségesebbek, mert rövidebb ideje vannak kitéve az olyan ártalmas hatásoknak, mint a légszennyezés vagy a cigarettafüst. Másrészt a kicsik általában véve is jobb egészségi állapotban vannak, hiszen az szív- és érrendszeri panaszok, az autoimmun betegségek vagy akár a túlsúly is kevésbé érinti még őket.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: geralt / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja