SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen gyakori együttlétek elegendők a jó párkapcsolathoz?

Dr. Tóth Emese [cikkei] - 2020-11-10
Egyedül valahogy még megy, párosban viszont egyre rosszabb a teljesítmény, mert sem a nők, sem a férfiak nem képesek azt tenni és azt érezni, amit szeretnének.
Milyen gyakori együttlétek elegendők a jó párkapcsolathoz?

Stressz vagy szex?

Gyakori, hogy a párok havonta csupán egyszer vannak együtt. A férfiak emellett szinte naponta, de legalább heti 1-2 alkalommal foglalkoznak magukkal. Amikor az okokat keresik magukban és egymásban, arra gondolnak, hogy túl fáradtak, esetleg valami megzavarta a lelki egyensúlyukat, de lehet, hogy a párjuk eltérő igényei miatt megy tönkre idővel a szex a párkapcsolatokban. Mind igaz lehet, de a megoldás mégsem ezekben található.

A hormonszint vizsgálatoktól és az erre ható szerektől szintén nem lehet sokat várni, nem ezek valók erre az állapotra. A potencianövelő vagy más szerek sosem oldották meg a problémákat. Az újabb adatok szerint ráadásul károsodásokat okozhat szedésük, de más okok miatt is sokan kerülik a használatukat.

Testi vagy lelki zavarok?

Ez a problémakör elsősorban nem a lelki zavarok közé tartozik, mint sokan hiszik, hanem a testhez kapcsolódik, az elégtelen működéshez, avagy leépüléshez sorolható. A nemi működések zavarai ezért mozgás gyakorlatokra épülő edzéssel állíthatók helyre. Ez a gyakorlatsor nem hasonlít az edzőtermi tréningekhez vagy az intimtornákhoz. Egyedül kell gyakorolni, hogy lépésről-lépésre, természetes úton létrejött önregenerációval épüljön fel a nemi-idegi működések teljes folyamata. Közben nő a potenciál, beindul az erotika, serkentődik a hormonok termelődése, tónusba kerülnek az izmok. Erősebb vágyak ébrednek és ezekhez még új tapasztalatok is hozzáadódnak. Emellett szélesedik a póz-repertoár és javulnak a szexhez szükséges képességek, például az érzékenység is kifinomultabbá válik.

Miért jönnek létre ezek az elégtelenségek és működészavarok? 

Sokan kérdezik, hogy miért van bajuk? Bonyolultnak tűnik a helyzet, de a test szempontjából egyszerű a magyarázat. Képzeld el, hogy ritkán, mondjuk havi egyszer ülsz fel a bringádra, hogy tekerj egy jót. Felfelé a dombra - bár a közeledben van - már több hónapja nem jutottál el. Most végre ráérsz és kedved van erre a kis nehezítésre. Amikor azonban megpróbálsz nekilendülve feljutni a csúcsra, izmaid nem engedelmeskednek, lelassulsz, majd meg is kell állnod. A kedved is rögtön elmegy, és talán nem is érted, hogy ilyen gyorsan hogyan veszíthetted el az erőt.

Nézzük meg mindezt a szex esetében. Tudni érdemes, hogy az önkizés olyan, mint a sík terepen bicajozás. A páros aktus viszont a dombra feljutással egyenértékű. Hiába szoktál gyakran önkizni, a ritka páros együttlétek miatt az erőnléted egyre kevésbé lesz alkalmas, hogy jól menjen, és hogy örömet érezhess és adhass az aktusok közben. Igen, az adás fontos. Erőlködéskor nem adsz át élvezetet, hiszen nem azt éled, és nem is tudod megkapni.

Miért csak a mozgást vesszük példának és nem a stresszt vagy a párkapcsolatban bekövetkezett változásokat, tetteket és belső érzéseket, ahogy általában szokták?

Amikor valamilyen nehézséget okozó és nem teljesen érthető probléma merül fel az életben, akkor mindig érdemes megkísérelni párhuzamot vonni a mozgással, mint valamely megterheléssel járó cselekvéssel, és átgondolni, összevetni a tapasztalt problémával. Ha például az erőnléttel van valamilyen gond, és azt nem koplalás okozza, akkor először nem az evéssel, hanem a mozgással igyekszünk befolyásolni, azaz edzeni fogjuk magunkat, hogy növeljük a terhelhetőségünket. (Csak ezután érdemes hozzátenni, hogy milyen étkezés a legjobb a szükséges edzésekhez.)

Hogyan néz ki ez a példa a szex-működések megoldásával kapcsolatban? Mit hanyagoltál el, miért veszett oda az erőd?

Az erőnlét csökkenése miatt bekövetkező működészavarok például az elégtelen merevedés, és/vagy a túl rövid idő, vagy ha nem tudsz elmenni. A nőknél és a férfiaknál egyaránt látunk ilyeneket. Az izomzat és az idegrendszer egyaránt nehezen fogadja azt a terhelést, amiben edzetlen, sőt ami új számára.

Ha túl ritka nálatok a páros szex, vagy nagyon korlátozottak benne a lehetőségeid, akkor annak a mozgásaihoz szükséges izomzat, az ahhoz szükséges idegműködések és energetika épülnek le benned. És az is lehet, hogy még sosem tudtak teljesen felépülni. Az előző jobb állapotodhoz képest tapasztalod a romlást, de ez az előző szintén alacsonyabb volt, mint kellene, mert még sosem tudtad teljesen felépíteni magadat, és ezért még sosem álltál a saját képességeid csúcsán. De a teljesítményed zuhanása lehet nagyon nagy is, ha régebben még nagyon jól ment, de mostanra nagyon kedvezőtlenül alakultál át.

Az izomzat és az idegrendszer egyaránt nehezen fogadja tehát azt a mozgást, amiben edzetlen vagy, sőt ha új számodra. Hiába gyakori például az önkizés, az nem azt adja, ami a páros élvezethez kell. Még akkor sem, ha naponta csinálod. Sem mennyiségileg, sem minőségileg nem elegendő oda.

Nem csupán az orgazmus elérése vagy szerveid kitisztulása számít ugyanis abban, hogy eleget tettél-e az önkarbantartásért. Az is számít, hogy pontosan milyen mozgást végzel közben. Az önkizés a pároddal történő gyakorlatozáshoz képest nagyban különbözik mozgásban, koncentrációban, izgalomban, elfáradásban, és elégedettségben is. A végső stádium pedig az, amikor már az önkielégítés sem megy, vagy már nem is kívánod.

A páros élvezet sosem lesz felhőtlen, ha kiesel a gyakorlatból, és lelkileg is gyorsan nő a veszteséged azzal, hogy veszítesz az eredeti tüzes lendületből. A potenciális elégtelenséget célzott edzéssel mindig rendbe lehet hozni. Egyetlen hatásos terápiából sem maradhatnak ki a mozgásgyakorlatok. Edzések, aktív cselekvés során elért változások nélkül nem lehet kigyógyulni belőle.

Másik jótékony hatása a mozgásnak, hogy a lelki problémák megoldásának is a legegyszerűbb módjaként tartom számon. Önmagában létező lelki problémát nem is láttam. A legtöbb esetben arról van szó, hogy valamit nem értünk, hiányoznak az információk és/vagy az adott információmasszához szükséges elrendezés képessége, ami a megértéshez és a szükséges reakcióhoz, azaz cselekvéshez vezetne. Az OS mozgásgyakorlatok hatására erőt gyűjtünk össze, komplexebben kezdjük látni a dolgokat és rugalmasabban állunk hozzá, miközben a szex élvezetéhez és a problémák megoldásához is egyre közelebb kerülünk. Végül egy teljesen átlátható és logikus utat bejárva érhető el az eredmény.

Gyógyítási tapasztalataink szerint a kedvező változásokhoz aktív mozgás, azaz edzés szükséges, ami

- kimozdít a holtpontról

- új élményeket- és tapasztalatokat ad

- bőséges tartalékenergiát gyűjt össze

- fizikai és lelki állóképességet is ad

- realizáló gondolkodáshoz és cselekvéshez vezet

- erős, stabil, a megértésen alapuló állapotot eredményez

Milyen edzésre van szükség? 

Olyan mozgásokat érdemes tanulni és gyakorolni, amik pontosan azt az átalakulást segíti, ami szükséges. Ehhez lényegében le kell másolni az életben zajló koreográfiát, és rendszeresen gyakorolni ezt a megfelelő életet, és a hozzá kapcsolódó működések ennek hatására elkezdenek javulni. Pontos modellek alkotása szükséges és ezek alapján kell edzeni, tehát mindazt, ami most még nem megy.

Az is fontos, hogy szabadon, egyedül cselekedj. Nem az eddig megszokott, elégtelen módon, hanem újat tanulva, annak érdekében, amiben fejlődni szeretnél. (Aki gyorsan és kitartóan akar kerékpározni, annak nem elég, ha úszik vagy gyalogol, hanem főleg kerékpározni kell.) A funkcionális (gyakorlati) orvosi szexológia módszerével a terápia a megoldáshoz úgy vezet el, hogy nem gyógyszerel és nem tilt, hanem újat tanít és edz.

Összefoglalva

Miért nem megy a szex?

Valamiért ritka nálatok a páros szex. Ez önmagában is megoldandó. Emiatt és talán más okok miatt is, gyakran önkielégítesz vagy már azt sem teszed. A párszexhez jóval nagyobb edzettség, jobb erőnlét és több gyakorlat kell, mint amit a gyakori önkizésekkel valaha el tudnál érni. Érthető, hogy a ritkább önkizés sem segít rajtad, tehát nem baj, ha legalább ezt rendszeresen csináltad.

A páros szexben nyújtott munkád mutatja meg, hogy mire vagy képes, nem az, amit egyedül tudsz elérni. Ha párosban nem jól megy, akkor elégtelenségben szenvedsz. Ez nem betegség, élhetsz így is, de nem is vagy egészségesen erős és kiegyensúlyozott.

Mit lehet tenni?

Napi edzésre van szükséged, amit szabadon egyedül csinálhatsz, nem függsz senkitől, de a páros szex nehézségi fokának megfelelő terhelést és élményeket ad, azaz a páros szexre tudsz edzeni általa. Az edzés közben pontosan mérhetően javulsz, és ezzel párhuzamosan a páros szexben is azonnal megjelennek az eredmények. Nőknek és férfiaknak is szükségesek az OS edzések az erőnlét és az élvezetes élet szinten tartásához, az élet élvezeti értékének visszanyeréséhez, sőt további emeléséhez.

OrgasmService Do by Dr. Emese Toth - www.drtothemese.hu

Foto: Arthur-studio10 / Shutterstock 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja