Nem csak a nyulaké a világ
Hidegh Sándor [cikkei] - 2009-07-31
Itt a nyár, a befőzések ideje! Ilyenkor mindenféle gyümölcsből főzőcskéznek a hölgyek lekvárt. Ez most másféle lekvár!
Sokan őrültnek tartottak, amikor azt mondtam, hogy a nyulak kedvenc eledeléből a (sárgarépából) is lehet mindenféle finomságot készíteni.
Először is tele van mindenféle vitaminnal (karotin, A, B1, B2, B6, H), másodszor egész évben hozzá lehet jutni az alapanyaghoz!
Répalekvár
Hozzávalók:
- 500 gr répa
(lehetőleg aprók) - 375 gr cukor
- 2 narancs leve
(narancsaroma) - 1 citrom leve
Elkészítés:
- A répákat megpucoljuk és kis darabokra vágjuk, felöntjük kb. 3 dl vízzel és 30 percig főzzük. Ha teljesen puhára főtt, akkor turmixgéppel pépesítjük, hozzáadjuk a cukrot és a leveket és további 5, maximum 10 percig főzzük.
- Üvegbe zárjuk és ezzel kész.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Madártej
Következő hír
Túrógombóc eperrel és balzsamszósszal
LEGOLVASOTTABB
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés
A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Közösségi hozzászólások: